آزمون شخصیت سرمایه گذاری و مالی چیست؟

مهم است که جواب این سوال را بدانیم. تئوری­های جدید اقتصاد رفتاری که اخیرا جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۱۷ را نیز از آن خود کرده است، بر مبنای پارامترهای شخصیتی سرمایه­ گذاران استوار است که به صفات هر نوع شخصیت می نگرد تا بفهمد چگونه سرمایه گذاران در بازارهای مختلف سرمایه رفتار میکنند و اینکه چگونه شخصیت ما بر سرمایه گذاری هایمان تاثیر میگذارد و برای افزایش تجربه سرمایه گذاری خود چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟ این­ها از جمله مهم­ترین سوالاتی است که سعی کرده­ ایم در این آزمون با مطالعه رفتار سرمایه گذاران و بررسی نظرات و تجارب چندین ساله تعدادی از اساتید و مشاورین مالی به آن ها پاسخ دهیم. با توجه به اینکه انتظارات و برداشت ما در موضوعات مختلف نظیر: ریسک، بازدهی سرمایه و… متفاوت است، بر این اساس شخصیت سرمایه گذاری ما نیز میتواند به چند دسته تقسیم گردد. در این آزمون قصد داریم هریک از این پارامترها را در شما سنجیده و نتایج آن را در ارائه هرچه بهتر و دقیقتر مشاوره های سرمایه گذاری دخالت دهیم تا نتیجه بهینه تری از سرمایه گذاری و تصمیمات مالی نصیبتان گردد و نگرانی حاصل از انتخاب ناقص و یا غلط حاصل از عدم دخالت ویژگی های شخصیتی در تصمیم گیری های مالی شخصی به حداقل ممکن برسد..

جهت پاسخ به آزمون ۶۱ سواله سنجش شخصیت مالی، لطفا در نظر بگیرید که هر سوال چقدر برای شما صدق میکند(کاملا صادق است، نسبتا صادق است، متعادل است، نسبتا صدق نمیکند و اصلا صدق نمیکند) و سپس میزان تطابقشان را با خودتان در گزینه ها بیابید. لطفا تا آنجایی که میتوانید در پاسخ دادن صادق باشید. بیش از بیست هزار نفر از سراسر دنیا از جمله ایران تا کنون در این آزمون شرکت کرده اند و می توان با اطمینان و دقت بالا به خروجی آزمون اعتماد کرد.

همچنین پس از پایان آزمون درصد هریک از پنج پارامتر شخصیتی: برون گرایی، احساسی بودن، سازگاری، وظیفه شناسی و تجربه پذیری به همراه توضیح مختصر هریک برای شما نمایش داده خواهد شد که میتوانید درصد هریک از پارامترها را یادداشت و در فرم مشاوره سرمایه گذاری وارد نمایید. چنانچه در این مورد نیاز به هرگونه راهنمایی بیشتر دارید کافیست با ما تماس بگیرید.